Skip navigation

Technologia

 

Wszystko tkwi w szczegółach!

Opatentowane listwy szczotek stanowią serce innowacyjnej koncepcji ProfilGate®.

Dzięki ciągłemu doskonaleniu i rozwijaniu technologii zaawansowane szczotki gwarantują niezwykle skuteczne oczyszczanie stref ruchu pojazdów i pieszych. Połączenie zaawansowanych rozwiązań inżynieryjnych gwarantuje optymalne wyniki, bezawaryjne działania i długi okres eksploatacji. Projekt nie wymaga zasilania energią elektryczną.

Beborstung

Szczotki

Specjalny projekt i opatentowany kąt nylonowych modułów szczotkowych zapewniają maksymalną skuteczność czyszczenia kół, a nawet podeszw butów. Dzięki temu proces czyszczenia jest aktywny, a mechaniczne tarcie zaczyna działać od razu po przyłożeniu wagi do kratownicy. Nierówno zakończone szczotki głęboko penetrują powierzchnie o różnych profilach.

Dachform

Spadzisty kształt

Górna krawędź szczotki znajduje się pod lekkim kątem, dzięki czemu cząsteczki brudu i płyny są zbierane bezpośrednio do wanny pod szczotkami. Niewielki przekrój pojedynczego modułu powoduje, że cząstki brudu o wielkości nawet 8 mm z łatwością spadają do wanny.

Profilform

Profil

Ścięty profil szczotki umożliwia łatwe opadanie większych cząstek brudu bezpośrednio do wanny z nierdzewnej stali. Połączenie ruchomo zamontowanych modułów i opatentowanego kształtu szczotki zapewnia automatyczne i aktywne czyszczenie podczas ruchu koła lub buta.

Material

Material

Materiał szczotki stanowi ekstrudowany Polimer, a specjalna mieszanka zapewnia stałą elastyczność oraz powrót do pierwotnego kształtu włókien w miejscach o dużej zmienności temperatury, takich jak zakłady spożywcze. Z kolei zewnętrzna warstwa z miękkiego Polimeru gwarantuje minimalny poziom szumu.

Bürstenleiste

Włókna

Zakres ruchu pojedynczego modułu czyszczącego wynosi 15 mm. Zarówno pod kołami, jak i stopami poszczególne moduły czyszczące opadają, automatycznie wibrując, aby odpowiednio przenosić zebrany brud do wanny z nierdzewnej stali. Dodatkowo chowanie się szczotek w wannie zapobiega ich nadmiernemu zużyciu, gdyż większość ciężaru jest odbierana przez kratownicę.