Skip navigation

Zastosowania i ograniczenia ProfilGate®

Nawet najlepszy system ma swoje ograniczenia - a nie chcemy składać obietnic bez pokrycia. Poniżej znajdują się informacje dotyczące możliwych zastosowań i ograniczeń systemu ProfilGate®.

 

Wysoka obciążalność

Podczas opracowywania systemu ProfilGate dołożyliśmy wszelkich starań, aby stworzyć taki system, który jest w stanie spełnić wymagania codziennego użytkowania w trudnych warunkach przemysłowych. Nawet najlżejsze systemy ProfilGate oferują maks. obciążalność 10 ton. Inne modele charakteryzują się obciążalnością nawet do 40 ton.

 

Pył, zanieczyszczenia i ścieranie się gumy

System ProfilGate® pozwala łatwo usunąć tego typu zanieczyszczenia. Znacznej redukcji ulega również przenoszenie wilgoci. W przypadku wątpliwości dotyczącej danego zastosowania prosimy o kontakt.

 

Kierunek ruchu

Aby zapewnić optymalną efektywność czyszczenia i nie dopuścić do nadmiernego zużycia szczotek, zalecamy przechodzenie lub przejeżdżanie prostą drogą. Należy unikać zawracania, ostrego hamowania i przyspieszania. W innym przypadku szczotki mogą szybko się zużyć.

 

Ograniczenie prędkości

Podczas przejeżdżania przez pole czyszczenia nie należy przekraczać limitu prędkości wynoszącego 6 km/h.

Odporność na temperaturę

System ProfilGate® został opracowany dla temperatur do 50 °C. Opcjonalnie dostępna jest wersja odporna na temperatury do 80 °C.

Błoto i silne zabrudzenia

System ProfilGate® nie nadaje się do usuwania błota i silnych zabrudzeń. Do tego celu na rynku dostępne są inne systemy.

 

Obszary pomieszczeń czystych

ProfilGate® doskonale nadaje się do minimalizacji zanieczyszczenia na obszarach znajdujących się przed pomieszczeniami czystymi, np. w zakładach produkcji półprzewodników, obszarach produkcji sterylnych produktów farmaceutycznych, zakładach produkcji żywności itd. Jednakże nie należy go wykorzystywać wewnątrz pomieszczeń czystych.